Region Noworudzko – Broumovski ma swoje logo

Region Noworudzko - Broumovski posiada swoje logo, które zostało wspólnie uzgodnione w ramach polsko-czeskiej współpracy transgranicznej i realizacji projektu Broumova i Nowej Rudy w roku 2013.  Na początku marca ogłoszono przetarg.

Jedynym wymogiem było stworzenie prostego logo w czeskich i polskich wersjach językowych, które opisywałoby  wspólne cechy dla obu regionów.

Logo przedstawia trzy pagórki, które mają symbolizować unikalne bogactwo naturalne obszaru - wodę, zieloną roślinność oraz formacje skalne. Logo będzie wykorzystywane w dwóch wersjach graficznych biało-czarnej i kolorowej. 

Projekt trwa od marca do grudnia tego roku i przeplata się z wieloma działaniami partnerów (Nowej Rudy, Broumova). Głównym zadaniem realizowanego projektu jest powstanie wspólnej promocji regionu w obrębie swoich granic i poza nimi oraz realizacja miejskich szlaków turystycznych w Broumovie.

 Szlak będzie miał 11 przystanków, uwzględniających nie tylko największe atrakcje turystyczne. Mapa przebiegu szlaków spacerowych będzie dostępna w punkcie Informacji Turystycznej w broumovskim rynku (Plac Pokoju). 

W chwili obecnej dokonywany jest wybór wykonawcy materiałów informacyjno – promocyjnych. W ramach projektu zostanie zakupiony Infokiosk, który zawiśnie przy Centrum Informacji Turystycznej w Broumovie, umożliwiając korzystanie z zasobów informacyjnych w momentach kiedy punkt jest zamknięty. W ubiegłym roku minęło 20 lat wspólnych działań Nowej Rudy i Broumova, co podkreślają tegoroczne działania w projektach realizowanych przez obu partnerów.

Powrót


Kontakt

Godziny otwarcia

 •   od  grudnia do czerwca
  - pn. -pt. w godz. 8:00 - 16:00

 • od lipca do sierpnia
  - pn. - pt. w godz. 8:00 - 16:00
  - sob., niedz. 9:00 -14:00

  * od września do listopada
  - pn. - pt. w godz. 8:00-16:00
  - sb. 9:00-14:00

   

  Nowa Ruda 57-400, ul. Rynek 2
  Telefon: +48 74 872 03 08
  Fax: +48 74 872 22 68
  Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Projekt pn. Poprawa atrakcyjności kulturalnej i turystycznej noworudzkiego rynku poprzez organizację imprez masowych, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

NOWA RUDA Urząd_en Aktualności Region Noworudzko – Broumovski ma swoje logo